Hadise’nin Eurovision’da dans ettiği dansçı bakın kim çıktı


Sevilen dizi Çukur’da Kemal karakteriyle izleyici karşısına çıkan Uğur Yıldıran, aslında profesyonel bir dansçı.

Yıldıran’ın 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil eden Hadise’nin dans ekibinde sahne aldığı ortaya çıktı.

Çukur dizisinde Koçovalı Ailesi’nin güvenilir adamlarından biri olan Kemal karakterini canlandıran Uğur Yıldıran, İçerde dizisinde Komiser Selim olarak tanınmaya başlamıştı.

1981 yılında İstanbul’da doğan Yıldıran, eğitim hayatını Gazi Üniversitesi Spor Akademisi Jimnastik Bölümü’nde tamamladı.

Dans kariyerine profesyonel olarak Eurovision’da başlamış olan 37 yaşındaki Yıldıran, Hadise’nin ekibinde yer alarak dikkat çekti.

UĞUR YILDIRAN KİMDİR

Uğur Yıldıran, 26 Temmuz 1981’de İstanbul’da doğdu. Gazi Üniversitesi Spor Akademisi Jimnastik Bölümü’nden mezun olduktan sonra dansa ilgi gösterdi.

Bu ilgi, 2009 yılında Hadise’nin Eurovision’da seslendirdiği “Düm Tek Tek” şarkısında dansçı olarak Hadise’ye eşlik etmesiyle gözler önüne serildi.

Oyunculuk kariyerine 2014-2016 yılları arasında TRT 1’de yayınlanan “Filinta” dizisinde Garbis karakterini canlandırarak adım attı. 2016’da “İçerde” dizisinde Selim karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı.

Ardından 2017’de “Çukur” dizisinde Kemal karakterini oynayarak geniş kitleler tarafından tanındı. Bu diziden 2019’da ayrılan Yıldıran, 2024 yılında Ay Yapım’ın yeni dizisi “Gaddar”da Kurt karakteriyle ekranlara dönüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir