Matrix hayranlarına kötü haber, yeni film geliyor

Bilim kurgu ve aksiyonun sınırlarını zorlayacak bu yeni yapım, hayranlarına unutulmaz bir deneyim vadediyor.

Warner Bros., Matrix serisinin yeni bir filmini duyurdu. World War Z ve The Martian filmlerinin ardındaki yetenekli yazar Drew Goddard, yeni Matrix filmi için yönetmen koltuğuna oturacak. Goddard için bu, The Cabin in the Woods ve Bad Times at the El Royale’den sonra üçüncü yönetmenlik projesi olacak. Serinin yaratıcılarından Lana Wachowski, yapımcı olarak projeye dahil olurken, Lilly Wachowski’nin ise projede yer almadığı biliniyor. Lana Wachowski, en son çıkan The Matrix: Resurrections filmi yönetmenliğini üstlenmişti.

Warner Bros. yöneticisi Jesse Ehrman, Goddard’ın film stüdyosuna Matrix dünyasını devam ettirecek “yeni bir fikir” ile geldiğini ve bu fikrin serinin mirasına saygı duyarken, aynı zamanda franchise’ın geleceğine “benzersiz bir perspektif” sunacağına inandıklarını belirtti. Resurrections, birçok kişi için anlaşılması zor bir konu ve genel olarak franchise’ı ti’ye alan sahneleriyle karışık tepkiler almıştı. Yeni filmin hikaye ve ton açısından nereye gideceği merak konusu.

Matrix hayranlarına kötü haber, yeni film geliyor

Goddard, “Matrix filmlerinin sinema ve benim hayatımı değiştirdiğini söylemek abartı olmaz,” dedi. “Lana ve Lilly’nin olağanüstü sanatçılığı beni her gün ilhamlandırıyor ve bu dünyada hikayeler anlatma şansına sahip olmak için son derece minnettarım.”

Resurrections, 2021’de dünya çapında sinema gişelerinde 157 milyon dolar hasılat elde etti. Ancak film, pandemi nedeniyle Max (o zamanlar HBO Max olarak biliniyordu) için aynı anda yayınlandığı için bu rakamın değerlendirilmesi farklı olabilir. Seri, 1999’da başladı ve Reloaded ile Revolutions devam filmleri 2003 yılında aylar arayla yayınlandı. Seri, Keanu Reeves’i yeni bir şöhret düzeyine taşıdı ve Carrie-Anne Moss ile Laurence Fishburne gibi isimleri de içeriyordu. Yeni Matrix filminde orijinal kadronun geri dönüp dönmeyeceği henüz bilinmiyor.

Warner Bros.’un yeni bir Matrix filmi duyurması büyük bir sürpriz değil. Nitekim, Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav, şirketin gelecekte çadır direği franchise’lara odaklanırken en büyük ve en bilinen mülklerini daraltacağını söylemişti. WBD, yeni bir Harry Potter TV serisi ve daha fazla Yüzüklerin Efendisi filmi de dahil olmak üzere diğer projeler üzerinde de çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir