Mehmet Şimşek’in Sosyal Medya Kazası: Aha Ona Da Vergi Kesecek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek dün Dünya Bankası Grubu Başkanı Ajay Banga ile görüştü. Görüşme basına kapalı gerçekleşti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın resmi sosyal medya hesabından yapılan bir retweet gündem oldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın X hesabından (Twitter) Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Dünya Bankası Grubu Başkanı Ajay Banga ile görüşmesine ilişkin bir paylaşım yapılmıştı.

Bu paylaşımın altına gelen bir kullanıcının “Aha ona da vergi kesecek” şeklindeki paylaşımının, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın hesabı tarafından retweet edilmesi (Yeniden gönderim) sosyal medyada gündem oldu.

Yapılan retweet daha sonra kaldırıldı.

Şimşek sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Banga ile 2024-2028 Ülke İşbirliği Çerçevesi hakkında verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Dirençli şehirler başta olmak üzere enerjide dönüşüm, altyapı, KOBİ’lerin ve istihdamın desteklenmesi⁠ gibi birçok alanda geliştirilebilecek işbirliklerini ele aldıklarını belirten Şimşek, “Türkiye Dünya Bankası’nda aktif portföy büyüklüğü açısından dünyada ikinci, bölgede ise birinci sırada yer almaktadır. Dünya Bankası’na programımıza olan güveni ve ülkemize sağladığı destek için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir