Sosyetenin konuştuğu kavganın sebebi belli oldu

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Gölköy’de dünyaca ünlü Mandarin otel ve tatil sitesinin içinde evi bulunan 72 yaşındaki Kaya Sabancı, Mandarin otelin sahibi ünlü iş insanı Vedat Aşçı ve korumaları tarafından önceki gün darbedildi. Gölköy’de meydana gelen olayın ardından Kaya Sabancı, Bodrum’daki Amerikan Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı.

DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI

Yaşanan kavga sırasında orada bulunan Sabah gazetesi yazarı Funda Karayel, yaşananları bugünkü köşe yazısında anlattı.

Funda Karayel’in yazısı şöyle:

“Perşembe akşamı Bodrum Türkbükü’ndeki sosyetik sitede düzenlenen Yaza Merhaba partisindeydik. Gecenin ilerleyen saatlerinde bir anda küfür sesleri duyup ürperdik. Küfürler savuran kişi Kaya Sabancı, karşısındaki kişi ise Vedat Aşçı’ydı. Sonra ortalık karıştı…

Bodrum bildiğiniz gibi hırçın, öfkeli, her zaman olaylara meyilli. Geçtiğimiz yıl yazdığım Bodrum’un psikolojisi yazısını hatırlayalım. Bodrum geçtiğimiz yıldan da kötü durumda, mutsuz ve gergin. Hal böyle olunca olay çıkmaması da mümkün değil tabii.

Bu bayramın olayı benim de bizzat şahit olduğum işadamı Kaya Sabancı ile Vedat Aşçı arasındaki kavga oldu. Herkes ne olduğunu merak ediyor, Sabancı’nın avukatı Ömer Reşat Kayran ve yat kaptanı Kemal Kocaoğlan, olayla ilgili hastane önünde basın mensuplarına açıklama yaptı.

Açıklamaya göre, Kaya Sabancı’nın ‘beach club’a indiği sırada Vedat Aşçı ile karşılaştığı, daha önceden konutun eksikleri nedeniyle Vedat Aşçı ile aralarında husumet bulunan Sabancı’ya Aşçı’nın korumalarının saldırarak yumruk attığı ve kafasından darbedilen Sabancı’nın yere düştüğü, ardından ambulans çağrıldığı belirtildi.

VEDAT AŞÇI’NIN AİLESİNE VE KENDİSİNE KÜFÜRLER SAVURDU

Benim şahit olduğum olaya gelince… Kaya Sabancı’nın alkol seviyesi biraz yüksekti ve Vedat Aşçı’nın ailesine ve kendisine küfürler savurdu. Her zaman olayların başlangıcında tetikleyiciye ve yaşanan olaya bakmak gerek. İlk açıklamayı yapan haklı olmuyor, mağdur olan da haklı olmuyor kimi zaman.

TAHRİK EDİLEN VEDAT AŞÇI

Bu olayın mağduru Vedat Aşçı’dır. Çünkü küfürlere maruz kalan, tahrik edilen Aşçı… Şiddeti savunmuyorum ancak kimsenin psikolojisi normal değil, kimse olayların başlangıcına odaklanmıyor sadece sonuca bakıyor.

Neden, nasıl ve sonuç olarak bakalım bu olaya. İki kişi arasında bir karşılaşma yaşanıyor ve bir anda ortam geriliyor, küfürler havada uçuşuyor.

Sonuç biri dayanamıyor ve tepkisini gösteriyor. Şimdi bu olayda isteyen hakkını istediği yerde arasın. Sen ne söylediğine ve yaptığına bak! Sonra olanları bir kez daha gözden geçir. Bir nokta daha var. Haksızlığa tepki gösterirken, haksızlık yapmamak gerek. Bunu unutmayalım olur mu?”

KAYA SABANCI KİMDİR

Kaya Sabancı, Hacı Ömer Sabancı’nın kardeşi Hacı Mehmet Sabancı’nın oğlu. Sabancı, 2004 yılında o dönemde 23 yaşında olan oğlu Cem Sabancı’yı Burdur’da vatani görevini yaptığı sırada geçirdiği kalp krizi sonucunda kaybetmişti.

VEDAT AŞÇI KİMDİR

Vedat Aşçı, 1960 yılında Samsun’da doğdu. Eğitimini Almanya’da devam ettirmek üzere 1978’de Almanya’ya giden Vedat Aşçı, Astaş Holding ve Astaş Gayrimenkul’ün kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Vedat Aşçı, 1980’de Almanya kurduğu Ascı GmbH şirketi ile dünyanın pek çok ülkesindeki tekstil ve hazır giyim sektörüne sanayi tipi konfeksiyon makineleri pazarlamasını yaptı.

1983’te Türkiye’deki ilk şirketi Astaş’ı kuran Vedat Aşçı, gayrimenkul sektöründeki faaliyetlerine ise 2004’te Kempinski Residences Astoria ve Astoria Alışveriş Merkezi ile start verdi.

2008’de Bellevue Residences Managed by Kempinski’yi hizmete sunarak gayrimenkul yatırımlarını sürdüren Astaş Holding, Maçka Residences Interior Design by Armani/Casa Managed by Kempinski projesini 2012 Aralık’ta hizmete açtı.

Vedat Aşcı, 30 senedir pek çok eğitim kurum ve kuruluşlarına destek sağlıyor.

Aşçı, Astaş Holding olarak bölgedeki ilk Turizm Fakültesi olma özelliğine sahip Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bafra Hacı Şevket Aşcı Turizm Fakültesi’nin yapımını da üstlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir